A A A
LV / EN
LATVIJAS REPUBLIKAS SATVERSMES AIZSARDZĪBAS BIROJS

AKTUALITĀTES

Reģionālās vēlēšanas Krievijā. Norise, nozīme un prognozes

2023. gada 8. - 10. septembrī Krievijā notika 21 reģiona vadītāju – gubernatoru vēlēšanas, tika vēlēti 16 reģionālie parlamenti, kā arī 12 pilsētās norisinājās pašvaldību vēlēšanas. Šīs bija lielākā mēroga vēlēšanas Krievijā, kas norisinājušās kopš tās izvērstā pilna mēroga iebrukuma Ukrainā. Ņemot vērā, ka 2024. gadā gaidāmās Krievijas prezidenta vēlēšanas, reģionālās vēlēšanas ir uzskatāmas par izmēģinājumu, kura laikā izmantotie pasākumi tiks pielietoti arī nākamajās vēlēšanās.

2023.09.26

No frontes līnijām uz mājas fronti: Krievijas sabiedrības perspektīvas par karu Ukrainā un to ietekme uz Putina režīma stabilitāti

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā tiek pārbaudīta Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīma stabilitāte un dzīvotspēja.
“Vagner” vadītāja Jevgēņija Prigožina militārais dumpis un karadarbības izplešanās Krievijas teritorijā ir tikai daži no pēdējā laika pārbaudījumiem, ar kuriem režīmam nākas saskarties.
Rakstā SAB vērtē, vai Putina režīms joprojām ir stabils sabiedrisko procesu kontekstā.

2023.08.17

Satversmes aizsardzības birojs izsludina jaunas vakances

Pēc veiksmīgi aizvadītiem publiskiem konkursiem, kuros tika atrasti piemēroti analītiķu un jurista amata kandidāti, Satversmes aizsardzības birojs (SAB) turpina iesākto praksi un aicina profesionāļus, kuri ar savu darbu vēlas līdzdarboties valsts drošības stiprināšanā, piedāvāt savu kandidatūru darbam birojā.

SAB izsludina atklātu konkursu uz šādām vakancēm - tīkla iekārtu administrators un elektromagnētiskās saderības mērījumu inženieris.

2023.06.13

Krievijas kodolieroču politika: starp retoriku un apdraudējumu

Kopš Krievijas plaša mēroga iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī, liela sabiedrības uzmanība ir pievērsta Krievijas retorikai un iespējamajai rīcībai kodolieroču jomā. Rakstā SAB vērtē, cik pamatoti ir Krievijas izteikumu par atomieroču izmantošanu, kādi ir Krievijas kodolretoriku pastiprinošie faktori un iespējamie kodolieroču izmantošanas veicinošie faktori, kā arī   skaidro, kā un vai kodolieroči varētu tikt pielietoti.

2023.04.26

123 ... 27