A A A
LV / EN
LATVIJAS REPUBLIKAS SATVERSMES AIZSARDZĪBAS BIROJS

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) ir Latvijas valsts drošības iestāde. SAB galvenie uzdevumi ir izlūkošana, pretizlūkošana un valsts noslēpuma aizsardzība.

Kā Nacionālā drošības iestāde SAB veic pats un kontrolē NATO un Eiropas Savienības klasificētās informācijas aizsardzību valsts institūcijās, kurās notiek darbs ar NATO un Eiropas Savienības klasificētu informāciju.

 

Aktualitātes

Krievijas kodolieroču politika: starp retoriku un apdraudējumu

Kopš Krievijas plaša mēroga iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī, liela sabiedrības uzmanība ir pievērsta Krievijas retorikai un iespējamajai rīcībai kodolieroču jomā. Rakstā SAB vērtē, cik pamatoti ir Krievijas izteikumu par atomieroču izmantošanu, kādi ir Krievijas kodolretoriku pastiprinošie faktori un iespējamie kodolieroču izmantošanas veicinošie faktori, kā arī   skaidro, kā un vai kodolieroči varētu tikt pielietoti.

2023.04.26

Par informācijas dienesta vajadzībām aizsardzības regulējuma izmaiņām

Tuvākajā laikā paredzēts lemt par informācijas dienesta vajadzībām kategorijas iekļaušanu likuma “Par valsts noslēpumu” regulējumā. Reaģējot uz publiskajā telpā izskanējušajām bažām par to, ka minētie grozījumi varētu mazināt sabiedrības piekļuvi informācijai, SAB piedāvā savu skaidrojumu.

2023.04.04

SAB ikgadējā pārskatā norāda uz Krievijas mērķi – šķelt Rietumu vienotību

Šī gada 28. februārī Satversmes aizsardzības birojs publicē 2022. gada darbības pārskata neklasificēto daļu.

2023.02.28