A A A
LV / EN
LATVIJAS REPUBLIKAS SATVERSMES AIZSARDZĪBAS BIROJS

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) ir Latvijas valsts drošības iestāde. SAB galvenie uzdevumi ir izlūkošana, pretizlūkošana un valsts noslēpuma aizsardzība.

Kā Nacionālā drošības iestāde SAB veic pats un kontrolē NATO un Eiropas Savienības klasificētās informācijas aizsardzību valsts institūcijās, kurās notiek darbs ar NATO un Eiropas Savienības klasificētu informāciju.

 

Aktualitātes

Kā mazināt ārvalstu izlūkdienestu radīto apdraudējumu

Satversmes aizsardzības birojs ir izveidojis informatīvu materiālu "Ieteikumi Latvijas valsts amatpersonām ārvalstu izlūkdienestu radītā apdraudējuma mazināšanai".

2019.02.20

SAB vērtējums: Krievijas militārā izlūkošanas dienesta pret Latviju vērstās kiberaktivitātes

  • Krievijas militārais izlūkošanas dienests, kuru Nīderlande apsūdz kiberuzbrukuma plānošanā pret Ķīmisko ieroču aizlieguma organizāciju OPCW, vairākkārt īstenojusi uzbrukumus mērķiem Latvijā, tajā skaitā aizsardzības un ārlietu sektoros.
  • SAB nav novērojis Krievijas militārā izlūkdienesta īstenotus politiski motivētus kiberuzbrukumus, kam būtu ietekme uz 13. Saeimas vēlēšanām

2018.10.08

Pēc ziņojuma valdībai SAB publicē 2017. gada darbības pārskatu

10. aprīlī Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Maizītis iepazīstināja valdību ar ziņojumu par Satversmes aizsardzības biroja darbību 2017. gadā un saskaņoja biroja darba virzienus 2018. gadam.

2018.04.10