A A A
LV / EN
LATVIJAS REPUBLIKAS SATVERSMES AIZSARDZĪBAS BIROJS

AKTUALITĀTES

SAB 2013.gada darbības pārskats

  • Izrādot pastiprinātu interesi par Latvijas ārpolitikas un drošības politikas jautājumiem, pret Latviju aktīvu darbu turpina Krievijas izlūkošanas un drošības dienesti, kuru aktivitātes tiek veiktas gan Latvijā, gan arī no Krievijas teritorijas.
  •  Pieaugot ārvalstu izlūkdienestu kiberizlūkošanas spējai, tā iegūst aizvien būtiskāku lomu ārvalstu izlūkdienestu darbā. Kiberizlūkošana tiek vērsta pret dažādiem mērķiem, tajā skaitā arī pret Latvijas valsts institūcijām un amatpersonām.
  •  SAB uzmanības lokā nonākušas vairākas organizācijas un fondi, kuru darbība, Krievijas ietekmes pasākumu, tautiešu un informācijas politikas ietvaros, vērsta pret Latviju un tās interesēm.

2014.06.09

Par SAB direktora pilnvaru maiņas kārtību

Satversmes aizsardzības birojs ir pateicīgs Nacionālās drošības padomei un Saeimai par savlaicīgi izvirzīto un iecelto Satversmes aizsardzības biroja direktoru.

2013.03.14

SAB 2012.gada darbības pārskats

  • SAB uzmanības lokā nonākušas vairākas organizācijas un personas saistībā ar dažādām, pret Latviju vērstām aktivitātēm.
  • Ārvalstu izlūkdienesti strādā ar Latvijā mītošo diasporu – darbu šajā virzienā aktivizējusi Baltkrievijas Valsts drošības komiteja.
  • Latvijas krievvalodīgo tiesību aizstāvja A.Gapoņenko grāmatas “Latgale: citas esības meklējumos” prezentāciju Maskavā organizēja un vadīja SAB identificēts Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta virsnieks.

2013.03.06

SAB direktors piedalījies diskusijā par drošības izaicinājumiem Baltijas jūras reģionā

26.februārī Vašingtonā notika Latvijas vēstniecības ASV un ietekmīgās domnīcas Atlantic Council organizēta apaļā galda diskusija ar Satversmes aizsardzības biroja direktoru Jāni Kažociņu.

2013.02.28